Dr Halina Portalska (1952) jest pracownikiem naukowym Instytutu Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
Od wielu lat zajmująca się różnorodną tematyką naukową z zakresu organizacji i zarządzania, marketingu, walki ze stresem, szybkiej regeneracji organizmu. W jej badaniach istotną rolę odgrywa problematyka wykorzystania muzyki, dźwięku i mikrodrgań w terapii i diagnostyce.
Ma szereg publikacji naukowych (w tym książkowych) z zakresu organizacji i zarządzania, ergonomii, chromoterapii, terapii dźwiękiem i muzyką. Jest także współautorką prac dotyczących cyfrowych metod analiz i przetwarzania sygnałów akustycznych.
Współtwórca stanowisk do muzykoterapii wdrożonych do eksploatacji, projektów dotyczących wzornictwa i optymalizacji ergonomicznej aparatury elektronicznej, pomiarowej, elektromedycznej, elektroakustycznej. Ponadto autorka bądź współautorka szeregu testów i algorytmów do diagnozy i terapii, w tym unikalnych badań właściwości dźwięku mis tybetańskich.
Wykładowca i współorganizatorka konferencji (również międzynarodowej), szeregu warsztatów, kursów, seminariów dla nauczycieli, kadry kierowniczej, lekarzy, pielęgniarek, pracowników Domów Pomocy Społecznej i hospicjów. Prowadzi też różne formy diagnostyki i terapii.
Jest także autorką 14 kaset i 3 płyt CD z muzyką terapeutyczną, relaksacyjną i treningami oraz innych nagrań (własna kompozycja, aranżacja i wykonanie).
Dr inż. Marek Portalski (1950) jest pracownikiem naukowym Katedry Sterowania i Inżynierii Systemów Politechniki Poznańskiej.
Od wielu lat zajmuje się projektowaniem i budową aparatury elektronicznej, pomiarowej, elektromedycznej, elektroakustycznej, a także zagadnieniami analogowego i cyfrowego przetwarzania sygnałów akustycznych. W jego badaniach istotną rolę odgrywa problematyka wykorzystania dźwięku i mikrodrgań w terapii i diagnostyce.
Ma szereg publikacji naukowych (w tym książkowych) z zakresu elektroniki, przetwarzania sygnałów akustycznych, terapii dźwiękiem, chromoterapii. Jest także współtwórcą specjalistycznych stanowisk do muzykoterapii wdrożonych do eksploatacji i aparatury do terapii dźwiękiem.
Ponadto jest autorem bądź współautorem szeregu testów i algorytmów do diagnozy i terapii, w tym unikalnych badań właściwości dźwięku mis tybetańskich.
Wykładowca i współorganizator konferencji (również międzynarodowej), a także szeregu warsztatów, kursów, seminariów dla nauczycieli, kadry kierowniczej, lekarzy, pielęgniarek, pracowników Domów Pomocy Społecznej i hospicjów.